A mamahotelben élő felnőttek személyisége torzulhat, és ha egy egészséges ember még 40 évesen is a „gyerekszobájában” él, valószínűleg élete végéig ott is marad. A leválás lelki folyamat, nem földrajzi távolság kérdése, óriási a szülő felelőssége, hogy az első perctől önállóságra nevelje csemetéjét.
“„Azért vagy szingli, mert nem kellesz senkinek” – talán ez a leggyakoribb előítélet az egyedülállókkal kapcsolatban, de nem az egyetlen. A Vírus Klub legutóbbi estjén Kozékiné dr. Hammer Zsuzsanna család- és párterapeuta igyekezett árnyaltabbá tenni az egyedülállókról alkotott képünket. Saját praxisának tapasztalatai segítségével ismertette a szingliséghez kapcsolódó motivációkat és nehézségeket, miközben arról is szó esett, merre induljunk, ha szeretnénk kilépni a nem kívánt egyedülállóságból. Tudósításunk.”
„Sértés, megvetés, lenézés A szemrehányások, a másikról és a másiknak szóló panaszok, a partner kritizálása, bántása gyakori jelenség a párkapcsolatokban. A kritika, a negatív minősítés szomorúságot, fájdalmat okoz, és ezáltal távolságot teremt a két fél között (és esetleg más családtagra is negatívan hat).” „MIT TARTALMAZ A SÉRTÉS? Aki kritizálja a másikat, megállapít és tényként közöl […]
