Szente László
Szente László vagyok, pszichológus, képzésben lévő családterapeuta. A szakmát még akkori sportedzői ambícióim kiegészítéseként kezdtem tanulni, majd a képzés alatt formálódtam úgy, hogy a kiegészítés vált a fő fókusszá. Volt egy órám az alapképzés végén, amit Urbán Szabolcs Tanár Úr tartott – a családterápiáról szólt – Augustus Napier: A törékeny kapcsolat c. könyvét dolgoztuk fel. Azt hiszem, ekkor történt meg bennem a váltás, hogy elsősorban pszichológus szeretnék lenni, és családterápiát szeretnék tanulni. Ennek megfelelően választottam szakirányt a mesterképzésre, majd annak második évében kezdtem el a képződést a családterápiában.
A diploma megszerzése után az Újpesti Családsegítő és Gyermekjóléti Központban kezdtem el dolgozni, ezt azóta is teszem, jelenleg félállásban.
Dolgoztam már együtt nőkkel és férfiakkal, gyerekekkel, serdülőkkel, fiatal felnőttekkel, középkorúakkal és éltes emberekkel is. Munkám során fontosnak tartom, hogy támogassam a klienseimet egy biztonságos elfogadó légkör segítségével, erőforrásaik mozgósításával, és magamon keresztül egy olyan tükör tartásával, amiben egy támogató szempár perspektívájából láthatják kívülről saját magukat és az élethelyzetüket.
Tanulmányok és képzések
- 2023-jelenleg: Családterápiás elméleti, módszertani, szupervíziós tanfolyam
- 2022-2023: 150 órás családi önismereti csoport
- 2020-2023: Pszichológia MA, interperszonális és interkulturális szakirány (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)
- 2017-2018, 2019-2021: Pszichológia BA (kezdés: Pécsi Tudományegyetem, végzés: Pázmány Péter Katolikus Egyetem)
A KapcsolatCentrumban az alábbi tevékenységeket végzem
- Egyéni pszichológiai tanácsadás
- Családterápia (szupervízió mellett)
- Szülőkonzultáció

