Varga-Tóth Fanni

Varga-Tóth Fanni

Varga-Tóth Fanni vagyok, pszichológus, képzésben lévő családterapeuta.

Nagyon fontosnak tartom az önmagunkkal való foglalkozást, ami egy folyamatos, véget nem érő belső munka. Saját magunk feltérképezése és megismerése elvezethet érzéseink és szükségleteink elfogadásához és érettebb reakciók, működésmódok kialakításához. A kliens-szerep saját bőrön való megtapasztalása segít abban, hogy igazán mély meggyőződéssel higgyek a pszichés munka erejében és hasznosságában.Célom, hogy a folyamat befejeztével a klienseim a jövőbeni nehézségekkel szemben ellenállóbbak legyenek és önállóan is hatékonyan megbirkózzanak velük.

A tanulmányaim elejétől foglalkoztatott, hogyan befolyásolja személyiségünket a család, amelybe születtünk. Erős hívást éreztem magamban arra, hogy családoknak segítsek egy új, harmonikus egyensúly megtalálásában. A családterápiás munkában a családi rendszer összes tagja részt vesz és a változások mindenki javára válnak. A rendszerszemlélet áthatja az egyénekkel végzett munkámat is: igyekszem a klienst az őt körülvevő kapcsolataiban is látni.

Hiszem, hogy mindenki a maga életének a legfőbb szakértője, ezért minden nehézségre már ott van bennünk a megküzdési potenciál, még ha pillanatnyilag ezt nehezen is látjuk. A pszichológiai tanácsadás során ezeket az erőforrásokat hozzuk felszínre és az elakadásokat olyan új perspektívába helyezzük közösen, ami segíti a helyzet átértékelését, megértését, növeli az önreflektivitást, az önelfogadást és énhatékonyságot eredményez az élet különböző területein.

A konzultáció csak Önről szól egy elfogadó, biztonságos légkörben és egy partnerségen alapuló kapcsolatban.Az önmagunkra szánt idő és energia a leginkább megtérülő befektetés, ami hosszú távon segít a kiegyensúlyozott életvitelben.

Az ELTÉ-n végeztem pszichológusként tanácsadás-és iskolapszichológia szakirányon. Az egyetem után egy alternatív szemléletű középiskolában helyezkedtem el, ahol tanácsadói keretben dolgozom serdülőkkel, pedagógusokkal és szülőkkel egyéni és csoportos helyzetben egyaránt. Az iskolában a kamaszok iskolai és magánéleti problémákkal, a pedagógusok szakmai személyiségüket érintő kérdésekkel, a szülők pedig nevelési kérdésekkel fordulhatnak hozzám. Családterápiás Egyesület család-és párterapeuta képzésének szupervíziós szakaszában járok. Egy kerületi családsegítőben dolgozom családokkal képzésben lévő családterapeutaként. Magánpraxisomban kamaszokkal, fiatal felnőttekkel, családokkal és párokkal dolgozom. Sématerápiás képzésben is részt veszek, így előszeretettel használom a sématerápia eszköztárát egyéni és páros munkában egyaránt. Munkámat minden esetben szupervízió mellett végzem a minőségbiztosítás és a folyamatos szakmai fejlődés érdekében.